Zvířátka se trápí i radují

22. prosince 2011 v 21:46 | Monča
A já samozřejmě nezapomínám na své mazlíčky, které nadevše miluji a bez nich bych to nebyla já. Dneska jsem ještě dokoupila poslední dárky pro Beníka. Koupila jsem mu nylonové vodítko a takového plyšáka, který má místo těla takový ten provaz a ještě k tomu kostičky na okusování. Myslím že se mu to bude líbit. To vodítko bych koupila stejně, protože tamto je už trochu starší a jinak mám už jen to navíjecí a někdy se více hodí krátké, ale když jsou ty vánoce.. Chtěla jsem mu koupit i frisbee, sice ho tam měli, ale jen plastové a to je na Beníka zezačátku moc těžké, já bych chtěla látkové aby se mu lehko bralo do tlamky.
Ketynce jsem nekoupila sýrovou pastu, kterou jsem měla v plánu, ale ještě má docela dost v té staré, tak jí koupím někdy jindy. Zebřičky nedostanou asi nic, protože dostali nového skořicového kamaráda jmnem Cinny (Cinnamom) který je zároveň i dárkem pro mě. No a Cinnísek dostal na Vánoce domov a nebude muset být ve zverimexu, jako spousta ostatních zvířátek. Zítra asi půjdeme s Kety pro kapra. Upřímně, je mi jich líto. Jsou v kádích, kde jich je desítky, takže se mačkají a nemohou ani hnout, pak je lidé strčí do tašky kde se dusí a doma jsou vypuštěni do vany, kde mají minimálně vody a děcka je za podpory rodičů popohání vařečkou aby se konečně hýbali. A jsou bez jídla. A pak je na Štědrý den sníme a říkáme, jak je to dobrý. Já ryby nejím, nechutnají mi, ale jím kuřecí řízek, takže vlastně nejsem o nic lepší. Tak aspoň je nenechte trápit ve vaně a rovnou je zabíte. U nás se trápit bude, protože to chtějí rodiče a já jenom přeháním a dělám scény.
Spousta jiných zvířátek také trpí. Víte co je strašně hezké? Strčit pod stromeček jako překvapení štěně s červenou mašlí. Jenže takový pes není věc a když to majitel bohužel pozdě zjistí, psi končí na ulicích, v popelnicích a za zdmi útulku.

Na Vánoce zvířátka pořádně vykoupu (kromě králíka a zebřiček) a udělám Vánoční fotky. A předám dárečky, samozřejmě. Myslím že jsem jim koupila to, co budou využívat a z čeho budou mít radost, tedy kromě toho vodítka, to je spíše takové pro mě, já tím vodím psa, ale to nevadí, dám to Beníkovi pod stromeček jenom protože jsou Vánoce. A taky asi dostanou nějaký dortík nebo nějakou ňamku kterou hlouho neměli. Ketuš dostane kousek kapra, minulý rok jí chutnal.


Do 24.12. tu už nebudu, tak vám přeju hezké, poklidné Vánoce s rodinou, ať dostanete vše co se oběvilo na vašem seznamu přání a bezstarostný, dlouhý život pro vaše mazlíčky.


 


Anketa

Který blog se Ti nejvíce líbí?

www.all-pets.blog.cz

Komentáře

1 Karin200 Karin200 | Web | 23. prosince 2011 v 15:42 | Reagovat

Veselé vánoce a radostné chvíle přeji já a má smečka:) Možná dnes nebo zítra na můj blog zaítá Ježíšek a pokuď jsi byla hodná něco ti tam nechá:)

2 Severindevi Severindevi | Web | 28. prosince 2011 v 19:14 | Reagovat

Muj pes na tento rocne vianoce dostane sendvic s ko´torim sa moze hrat a papucu.Rybky zas budu mat pod stromcekom rastlinku a jedlo.

3 Minnienka Minnienka | Web | 29. prosince 2011 v 18:36 | Reagovat

Mně je těch kaprů moc líto....jednou když jsem šla od doktorky (byla jsem malá) tak tam chlap prodával kapry a mamka říkala ,,Hle, kapříci, koukej" a ten chlap šel a vylil přede mnou z kýble krev... :-! životní truma.. :/// bléé
Já ryby nejím, i když by se je mělo prý jíst kvůli vývoji, kdybych strčila rybu do pusy (zejména slanovodní) asi bych se udusila, mám na ně totiž celkem silnou alergii :-// na kapra ne, ale stejně ho do pusy nedám...mamka dělá mně a bráchovi řízky ;-)

Jojo, to je nej dáreček, dát dítěti bez toho aby to vědělo nějaké živé zvíře...třeba rybyčky jo, ale savce... já bych byla ráda, kdybych našla pod ptromečkem psa, ale vím, že by se na tom se mnou rodiče nejdříve domluvili a ne že by mi bez mého vědomí pořídili psa...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama