Prosinec 2011

Šťastný nový rok & Klidný silvestr

31. prosince 2011 v 16:08 | Redakce EDMA
Dnes je 31. 12. 2011, poslední den v roku 2011. Myslím, že tento rok se docela podařil, hlavně tím, že jsme založily tento blog a máme zde plno přátel. Některé adminky mají nové mazlíky, někteří bohužel zemřeli. Pod slovem Silvestr, si mnozí představí rachejtle, žádná noc, alkohol a u některých i ničení cizích majetků. Pro nás, kteří chovají své nejlepší kamarády, zvířata, je Silvestr normální den, tedy pokud chceme zachovat v domě klid, pro naše zvířata. Některá zvířata, bohužel Silvestr nemají vůbec rády, bojí se rachejtlí či různých ran, v tom případě doporučuji se do 'akcí' nezapojovat (ve svém domě). V každém případě přeje celá naše redakce (ElliQ, Domča, Monča, Áďa) zdraví, šťěstí a mnoho úspěchů do nového roku a bezpochyby klidný Silvestr =). Vykročte na nový rok správnou nohou a snad se Vám Vaše přání v roce 2012 vyplní. (Jmenovka od Winter)

Vánoční video

29. prosince 2011 v 17:31 | Moniska
Jak tráví Vánoce moji mazlíci? Na to se můžete kouknout ve videu:

Vánoční radost aneb Sranda s mazlíky :D

26. prosince 2011 v 19:00 | ElliQ |  Události a novinky (ElliQ mazlíčci)
Než začnu, jak jste si užili Vánoce? My skvěle, zábava byla super, dárky mě ani moc nepřekvapily, až na některé :D Zvířecí Vánoce jsem udělala 25. 12., protože jsem nechtěla, ať se mi všechny ty dárky pletou, navíc těch emocí už za večer bylo hodně, tak jsem je udělala o den poté.

Zvířátka se trápí i radují

22. prosince 2011 v 21:46 | Monča
A já samozřejmě nezapomínám na své mazlíčky, které nadevše miluji a bez nich bych to nebyla já. Dneska jsem ještě dokoupila poslední dárky pro Beníka. Koupila jsem mu nylonové vodítko a takového plyšáka, který má místo těla takový ten provaz a ještě k tomu kostičky na okusování. Myslím že se mu to bude líbit. To vodítko bych koupila stejně, protože tamto je už trochu starší a jinak mám už jen to navíjecí a někdy se více hodí krátké, ale když jsou ty vánoce.. Chtěla jsem mu koupit i frisbee, sice ho tam měli, ale jen plastové a to je na Beníka zezačátku moc těžké, já bych chtěla látkové aby se mu lehko bralo do tlamky.
Ketynce jsem nekoupila sýrovou pastu, kterou jsem měla v plánu, ale ještě má docela dost v té staré, tak jí koupím někdy jindy. Zebřičky nedostanou asi nic, protože dostali nového skořicového kamaráda jmnem Cinny (Cinnamom) který je zároveň i dárkem pro mě. No a Cinnísek dostal na Vánoce domov a nebude muset být ve zverimexu, jako spousta ostatních zvířátek. Zítra asi půjdeme s Kety pro kapra. Upřímně, je mi jich líto. Jsou v kádích, kde jich je desítky, takže se mačkají a nemohou ani hnout, pak je lidé strčí do tašky kde se dusí a doma jsou vypuštěni do vany, kde mají minimálně vody a děcka je za podpory rodičů popohání vařečkou aby se konečně hýbali. A jsou bez jídla. A pak je na Štědrý den sníme a říkáme, jak je to dobrý. Já ryby nejím, nechutnají mi, ale jím kuřecí řízek, takže vlastně nejsem o nic lepší. Tak aspoň je nenechte trápit ve vaně a rovnou je zabíte. U nás se trápit bude, protože to chtějí rodiče a já jenom přeháním a dělám scény.
Spousta jiných zvířátek také trpí. Víte co je strašně hezké? Strčit pod stromeček jako překvapení štěně s červenou mašlí. Jenže takový pes není věc a když to majitel bohužel pozdě zjistí, psi končí na ulicích, v popelnicích a za zdmi útulku.

Na Vánoce zvířátka pořádně vykoupu (kromě králíka a zebřiček) a udělám Vánoční fotky. A předám dárečky, samozřejmě. Myslím že jsem jim koupila to, co budou využívat a z čeho budou mít radost, tedy kromě toho vodítka, to je spíše takové pro mě, já tím vodím psa, ale to nevadí, dám to Beníkovi pod stromeček jenom protože jsou Vánoce. A taky asi dostanou nějaký dortík nebo nějakou ňamku kterou hlouho neměli. Ketuš dostane kousek kapra, minulý rok jí chutnal.


Do 24.12. tu už nebudu, tak vám přeju hezké, poklidné Vánoce s rodinou, ať dostanete vše co se oběvilo na vašem seznamu přání a bezstarostný, dlouhý život pro vaše mazlíčky.

Aktuálně ze světa mazlíčků ElliQ

20. prosince 2011 v 17:50 | ElliQ |  Události a novinky (ElliQ mazlíčci)
Nejdříve VELKÉ DÍKY slečně, umělkyni Sinai!! Vytvořila nám krásný zimní design, ani fotky jsem nedoplnila a vzniklo z toho takováto krása, moc Ti děkujeme, musím podotknout, že kvůli kráse designu zde zůstane dluho =)
Za dveřmi klepou Vánoce, všichni natěšení, Vánoční čas je krásný. Pečeme perníčky, byty jsou provoněné :D Jistě jste už něco koupili i těm Vaším mazlům malým ♥ Já už také, dokonce jsme včera s mamkou fotili Vánoční sérii Ferdy a Emilka. Předtím jsem fotila zimní a nyní Vánoční. No, ale řeknu Vám, dalo to teda práce to nafotit. U Vánočních fotek Ferdy vzniklo jen 1 foto, bylo nejhezčí a stejně trochu rozmazané, nu což :D Emilek zatím "sežral" kousek cukroví, ale žije, to musím konstatovat :D Všichni se máme dobře (..snad i Kuba..) a co Vy? Jak trávíte Vánoční svátky s mazlíky?

Morče Šmudla

17. prosince 2011 v 22:49 | Moniska
Šmudlík je kříženec rozeta-peruánec. Původně jsem ho chtěla jako kamaráda pro Maxíka. Zezačátku si moc rozuměli, ale pak Šmudla Maxíka dost pokousal, tak jsem je musela oddělit. Díky jeho dlouhé srsti mu doma říkáme spíše Smeták.
Miluje jídlo, pořád chce něco přežvykovat. Miluje, když mu dám hodně sena, on se do něj zahrabe a papá ho :)
Rád běhá s Matýskem po pokoji, k lidem je nedůvěřivý a nerad se mazlí. V srpnu mu byl rok, takže je ještě mladý.
V létě je celý den s Matýskem ve výběhu a moc si to užívá. Buď papá travičku, nebo jen tak relaxuje ve stínu stromů. Pustit ho jako Maxíka bohužel nemůžu, protože by utekl. Někdy s ním jdu na vodítku, ale vždycky to zazečátku nemá rád, protože na něj po zimě není zvyklí :)
Taky má rád Beníka, když ho pustím tak za ním někdy běhá. Je lekavý a když uslyší hluk, běží se schovat.

Jména pro zvířata - Králíci

11. prosince 2011 v 18:20 | ElliQ
Pro holčičky:
Amy [Ejmy], Daily [Dejly], Amiška, Laslie [Leslí], Ush [Aš], Peny

Pro chlapečky:
Kuki, Ferdinand, Jojo, Hanry [Henry], Amadeus, Bony


CHS Lawanga

6. prosince 2011 v 17:30 | Moniska |  Chovatelské stanice
Neoficiální CHS Lawanga (dříve Carbone Bones) morčat vede sympatická slečna, která se nazývá Ketsi. Tato chovatelská stanice se teprve rozjíždí, ale v nejbližší době by se měl konat první odchov. Morčata jsou kvalitně krmena, pokud možno je jim dopřán společník téhož druhu a nechybí jim styk s lidmi. Lawanga se zaměřuje na dlouhosrstá morčata, především Šeltie a Coronety. V současné době CHS obývají 3 chovné samičky (Zirnitra, Carmen, Amy), 2 chovní samečci (Piko, Mathis) a 1 rozetí mazlík Lorelay. Chovná morčata se mohou pyšnit rodokmeny.
Ketsi jsem pro vás trochu vyzpovídala.

Vánoce a Silvestr, co na to mazlíčci?

3. prosince 2011 v 13:30 | Áďa
Vím, že nadpis vám toho nejspíše moc neřekne, ale více se dozvíte samozřejmě v článku.