Listopad 2011

Křečíci-Loulie a Flofie

26. listopadu 2011 v 22:15 | Domča |  Seznámení - životopisy (Domči mazlíčci)
Tak tady Vám představuji své největší mazlíky,kluky. Loulieho a Flofieho.
Jsou staří necelý půlrok (10.6.2011) a zbarveni jsou jako jejich tatínek,tedy (aguti) džungaráci.
Chutná jim téměř vše,kromě kukuřice ve směsce,to moc nemusí,jak Flofie,tak Loulie.Mají strašně rádi nastrouhanou mrkev a v tom kousky jablíčka po tom by se mohli utlouct.Asi nejroztomilejší na nich je,že kdykoliv otevřu klec,tak mi vlezou na ruku a začnou mi lízat prsty,to úplně miluju.Váhou jsou tak akorát,možná by potřebovali trošku dietku,ale oni hodně běhají v kolečku a v kouličce takže si myslím,že to ani nepotřebují.
Mají ještě navlas stejného brášku Oříška,který pobývá u mé sestřenice Sabiny v Praze a velice mu to prospívá :D
Jsou nerozně šťastní,když mají na patře domeček a mezitím trošinku místa (než je klec z vrchu),to tam šplhaj a největší požitek mají z toho,že se vejdou do té díry a můžou tam chvilku na zádech ležet...asi počítají ovečky na stropě :D
Loulie:
Flofie:
Spolu:

Pamlsky pro hlodavce: Mrkvičky

23. listopadu 2011 v 16:46 | ElliQ
Různé pamlsky, které některým hlodavcům (většině) chutnají, ale nejsou zdravé. Já svým mazlíkům různé pamlsky koupím, ale dám jim je jen max. 1x za týden, protože vím, jak jim ty chemické napodobeniny normálního jídla pro hlodavce škodí. Ale je to dávno, co jsem šla do zverimexu a u pokladny mi nabídli tzv. mrkve - mrkvičky. Je to také mlsek, vím není zdravý, ale to asi žádný a mým hlodavcům chutná. Dávám jim ho jen po kouscím, ale mhou se po nich utlouct.

© Google (zdroj obrázku)

Mazlíci-zpravodaj 1

19. listopadu 2011 v 16:15 | Moniska
Dneska dopoledne jsem Kety a Beníkovi připnula vodítko a šla s nimi ven. Kety jsem si dala do kapuci, jako vždy tam ležela, bradu měla opřenou o okraj a koukala na cestu. Beníka jsem měla na vodítku. Když jsme došli na pole obydlené bytovkami, pustila jsem ho. Vzdalovali jsme se od bytovek, takže se Beník mohl pořádně proběhnout a toho taky využil. Vždycky lítá jak střela, ale vždycky kolem mě nebo se zastaví a počká až ho dojdu. Kety se úpřád hezky nesla v teple v kapuce.
Potom jsem došli na silnici u lesa, kde jsem musela Beníka zavolat a dát na vodítko. Někdy ho tam nechávám puštěného protože poslouchá, ale dneska jsem ho nenechala. Došli jsme k takové lavičce kde byl pěkný koutek u lesa, Kety si tam chtěla dolů, tak mi vylezla z kapuci na rameno. Já jí dala na vodítko a s Beníkem to tam pročmuchali a prolezli. Pak jsme šli zase chvíli kolem baráků u silnice, ale po chvilce už Kety chtěla zase do kapuce, tak mi vylezla po kalhotech do náruče. Já dala ruce i s ní dozadu a ona tam pak sama vlezla. Když jsem se pak koukla do jednoho okénka v autě, viděla jsem že Kety je opřená okraje kapuce jako lidi když sedí na křesle :).

Taky jsem byla s Kety v obchoďáku, kousek k autu šla na vodítku a v obchoďáku byla v tašce přes rameno. Jednou chtěla vylézt, ale já jsem jí držela, tak se jí to nepovedlo. Jinak celou dobu ležela a jenom hlavu měla venku.

all-pets - Rekonstrukce?

17. listopadu 2011 v 20:15 | ElliQ
Nejdříve než se do mě (ElliQ) všichni navážíte prosím, vyslechněte mne. Velice bych chtěla aby byl náš blog trochu hezčí, no já vím že je (:D), ale ještě více. A proto prosím adminky, aby mi odpověděly na 2 otázky: Mohu objednat zimní design, mohu udělat menu? Já vím, už jsem se jednou ptala, ale menu se mi nevydařilo a bylo by zde velice hezké. Prosím o Vaše názory. Byla bych ráda, kdybyste se ozvaly dříve prosím, děkuji.
--
Také bych se chtěla zeptat, že bychom tady mohly udělat rozhovory a nějaké příběhy, co Vy na to, myslím příběhy ostatních ;)

ElliQ

Roztomilý mazlíček

12. listopadu 2011 v 19:08 | ElliQ
Opět sem přidávám krásné fotky pejska. Je opravdu roztomilý a mi se velice líbí, co Vám?

Děti a zemní veverky

5. listopadu 2011 v 18:27 | ElliQ
Pro malé děti, nejsou zemní veverky zcela vhodná zvířátka k chovu, jelikož děti mají velmi neopatrné ručky a mohly by nějak veverce ublížit, na to jsou zemní veverky příliš malé a snadno zranitelné. Také to nejsou zvířátka ke hraní nýbrž, ke sledování (samozřejmě si jej někdy můžeme vzít do rukou, nebo nechat, aby nám ovšem opatrn lezl po zádech). Děti musíte od začátku vést k zodpovědnosti o zvířátko, ne jen když si na něj vzpomene. Všechny zvířata jsou lepší pro starší děti, ne jen když si dítě dupne, že chce zvířátko a bude ho nějak týrat.


Na obrázku nejsou zemní veverky, nýbrž jen veverky (zdroj obrázku)
Dělala jsem výpisky z knihy Zemní veverky

Křečík-Ája

4. listopadu 2011 v 23:53 | Domča |  Seznámení - životopisy (Domči mazlíčci)
Ája je asi roční křečice křečíka džungarského+cambellového,je tkz.hybridní (není čistokrevná džungaračka).
Je ze zverimexu z Jihlavy,kde byla asi s dvaceti dalšími křečíky.Mám jí od dubna 2011.
Docela dost jí,ale nikde to na ní nejde vidět,je strašně droboučká.
Je docela vybíravá,ale není to nějaké strašné,nejvíce jí chutná rajče.
Občas si "kousne".Má takové holčičí nálady,takže z ničeho nic kousne,ale neteče krev nebo tak,je to jen takové malé kousnutí.
Jinak se ráda mazlí a ráda běhá v kolečku.
Asi největší událostí v jejím životě je,že se 10.6.2011 stala maminkou krásných šesti miminek,ale přežili jen tři krásní kluci.
V 18 dnech,zcela osrstěné a s vyvinutými očními orgány sežrala tři z nich.
Ikdyž jí samozřejmě z ničeho nevinním,určitě měla nějaký důvod,který dodnes nevím.