Křečík džungarský

1. října 2011 v 10:27 | Áďa
Křečík džungarský patří k velmi oblíbeným domácím mazlíčkům. Je menší než křeček zlatý, ale větší než křečík roborovského, proto má pro většinu lidí ideální velikost. Většinou se velmi rychle a snadno ochočí. U některých jedinců bohužel platí tzv. kousací období, to znamená, že křečík jednou za čas kouše, i když je ochočený. To se ovšem stává jen někdy a také, jen u některých jedinců. Nemá tak hodně barevných variant, jako např. křeček zlatý. Zakladní zbarvení je šedo-bílo-černé, s úhořím pruhem na zádech. Pak jsou křečíci ještě bílí, zrzavo-zlatí a občas, ale opravdu vzácně můžeme vidět i křečíka džungarského, který je celý černý.
Příliš se nehodí pro malé děti, protože stejně jako ostatní křečci hodně spí přes den a navíc je celkem malý, takže když si s ním budou malé děti hrát, mohou mu ublížit.
Většinou bývá nejlepší samotářský chov, křečík v něm rozhodně NEtrpí. Ovšem často se snesou i dva křečíci ze stejného vrhy, ovšem, může u nich docházet i ke rvačkám.
Samička je březí asi 18-21 dní, rodí většinou 2-8 mláďat, která jsou slepá, hluchá a plně odkázána na péči matky.
Křečíkovi džungarskému stačí trochu menší klec, než křečkovi zlatému. Ovšem potřebuje také určitou dávku pohybu, protože bývá často náchylný k obezitě a cukrovce.


Na fotce je křečík džungarský Čiko, od adminky Monisky.
 


Komentáře

1 Moniska Moniska | Web | 1. října 2011 v 18:38 | Reagovat

Kdo předělal to menu?!
Je to hezké, ale pokud vím, na předělávání se máme radit všechny a mě se nikdo neptal!

2 Domča Domča | 2. října 2011 v 18:09 | Reagovat

Holky,v rozepsaných je článek,prosím vyjádřete se.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama