Říjen 2011

Velškorgi Pembroke

29. října 2011 v 16:32 | Áďa
Tenhle pejsek se řadí mezi menší rasy. Ovšem, i přes svou velikost je vylmi sympatický, hlavně tedy svou povahou. Je to dogbrý hlídač, k cizím lidem bývá spíše nedůvěřivý, ale na agresivní. Má moc rád pohyb a také je to velký mlsoun. Jelikož má dobře vyvinutou mimiku, je těžké odolat jeho psím očím. Patří mezi velmi inteligentní psy, proto se celkem jednoduše cvičí.

Navzdory malé velikosti je velmi silný, živý a odvážný. Velký pes na krátkých nohou. Výrazná osobnost překypující sebevědomím. Z dob, kdy poháněl stáda dobytka, si občas uchovává zvyk "štípání", vynucuje si tím respekt. Otužilý a překvapivě vytrvalý společník.

Krásné fotky s pampeliškami

25. října 2011 v 20:16 | ElliQ
Nejdříve, se omlouvám za předešlý článek (už je smazán), jsem zpátky, protože nechci tento blog zanedbávat, když už jsme si na tom dali takovou práci =) A teď už k fotkám. Jsou sice v jarním období, ale snad se budou líbit.

Zápis kamarádů

17. října 2011 v 17:18 | ElliQ
Snad se na mne nebudou ostatní adminky hněvat, když udělám zápis SB. Je tady jediný prostý důvod, proč tento zápis dělat a to tento: Když jsem se dnes (a nejen dnes) podívala na článek, kde jsou naše SB fakt jsem se naštvala, všichni kromě asi 2 nebo 1 SB jsou neaktivní, nebo podobně a navíc máme SB hodně málo :/ Takže kdo se z těchto nezapíše, omlouváme se, ale mají smůlu, možná koho známe si necháme, ale jinak.. mažeme. Kdo se zapíše nově bude to super, ale musíme to schválit. Takže už k tomu dotazníku

DOTAZNÍK
• Přezdívka
• Blog
• O čem máš blog
• Jak často se na náš blog budeš chodit dívat? (cca)
• Souhlasíš s pravidly

PRAVIDLA
• Musíš mít blog o zvířatech
• Nebudeš žádné z adminek nadávat a ani se na našem blogu chovat vulgárně
• Na náš blog budeš chodit min. 1 za týden
• Snad si budeme rozumět :)

Křečík-Hryzálek

11. října 2011 v 20:12 | Domča |  Seznámení - životopisy (Domči mazlíčci)
Chtěla bych Vám představit svého křečíka Hryzálka.
Hryzálek je asi roční křečík džungarský (aguti).
Je ze zverimexu z Jihlavy,kde byl asi s dvaceti dalšími křečíky.Mám ho od dubna 2011.
Není nijak vybíravý chutná mu všechno,ale nejvíce asi vařená brambora.
Má trošku problém s nadváhou,ale není to nijak hrozné,takže to zatím řešíme jenom mírnější dietkou.
Je nekousavaný a mazlivý.
Ze všeho nejraději šplhá po mřížích a běhá v kouli.
Asi největší událostí v jeho životě je,že se 10.6.2011 stal otcem krásných šesti miminek,ale přežili jen tři krásní kluci.

Důležitý článek

9. října 2011 v 20:56 | Moniska
Teď vám chci něco důležitého sdělit, ale vůbec nevím jak začít. Nepohodla jsem se s jednou spoluadminkou´. To je jedna věc. Chci vás poprosit aby jste to prostě vzali, tu adminku nehledali a ani se v tom nijak nešťourali..
Druhá věc je, že je to tu v poslední době nějaké chaotické a já přestávám mít chuť něco psát, čehož jste si asi všimli.
Prostě vám chci říct, že si dávám pauzu. Nevím na jak dlouho. Na 3 týdny, měsíc, dva.. Pak uvidím jestli se vrátím. Pokud ano, vše se vrátí do normálu. Pokud ne, zapomenete na mě a zbytek adminek se rozhodne, co s blogem dál, to už je jejich věc.

Taky bych vám chtěla sdělit jednu velice závažnou věc. Někdo pod IP adresou 89.248.248.144 se za mě vydává. Všechny prosím ať se kouknou na IP adresy svých SB a informují mě, budu vám velice vděčná a snad i vymyslím nějakou odměnu.
Pokud si to ty, přiznáš se a omluvíš, nechám to být. Pokud tě vypátrám sama, nebudeš to mít zrovna lehké ;).

Oznámení 0,1

8. října 2011 v 19:23 | ElliQ
Protože jsem to chtěla oznámit, tak aby to všechny adminky věděly a odpověděli, rozhodla jsem se, že napíši článek. Chtěla jsem se zeptat adminek na 2 věci:
---
1. Mohu objednat design
2. Mohu udělat menu
---
Prosím aby mi všechny adminky do komentářů odpověděli co nejdříve, děkuji ;)

Zebřičky

3. října 2011 v 16:34 | ElliQ
Zebřičky jsou opravdu překrásní ptáci. Jejich nejčastější barva je šedá s malými černými fleky (někdy i bílými fleky), potom mohou být i albínci, tzn. jsou celý bílí. Jsou to malý ptáčci, bohužel se nedají snadno ochočit. Také potřebují, aby byli 2 nebo-li pár (je jedno jestli holka s klukem nebo 2 holky, 2 kluci to už je na vás), pokud ale pár zebřičky nebudou mít, určitě z toho budou smutní a mohli by i umřít. Asi se ptáte, jestli "skřehotají" nebo "pískají", určitě ano, sice je neuslyšíte z jednoho bytu do druhého, ale měli by mít nějaké útulné místečko, kde by mohli spokojeně bydlet a Vás by to nějak neomezovalo (samozřejmě ani je). Vybarvení jejich zobáčku je oranžové. Zobají normální zrní pro ptáčky.

Křečík džungarský

1. října 2011 v 10:27 | Áďa
Křečík džungarský patří k velmi oblíbeným domácím mazlíčkům. Je menší než křeček zlatý, ale větší než křečík roborovského, proto má pro většinu lidí ideální velikost. Většinou se velmi rychle a snadno ochočí. U některých jedinců bohužel platí tzv. kousací období, to znamená, že křečík jednou za čas kouše, i když je ochočený. To se ovšem stává jen někdy a také, jen u některých jedinců. Nemá tak hodně barevných variant, jako např. křeček zlatý. Zakladní zbarvení je šedo-bílo-černé, s úhořím pruhem na zádech. Pak jsou křečíci ještě bílí, zrzavo-zlatí a občas, ale opravdu vzácně můžeme vidět i křečíka džungarského, který je celý černý.
Příliš se nehodí pro malé děti, protože stejně jako ostatní křečci hodně spí přes den a navíc je celkem malý, takže když si s ním budou malé děti hrát, mohou mu ublížit.
Většinou bývá nejlepší samotářský chov, křečík v něm rozhodně NEtrpí. Ovšem často se snesou i dva křečíci ze stejného vrhy, ovšem, může u nich docházet i ke rvačkám.
Samička je březí asi 18-21 dní, rodí většinou 2-8 mláďat, která jsou slepá, hluchá a plně odkázána na péči matky.
Křečíkovi džungarskému stačí trochu menší klec, než křečkovi zlatému. Ovšem potřebuje také určitou dávku pohybu, protože bývá často náchylný k obezitě a cukrovce.