Ochočení králíčka

12. srpna 2011 v 17:02 | Moniska
Tady vám napíšu jak krok za krokem ochočit králíčka:

1) Když si králíčka přinesete domů, pokud možno na něj nesahejte. Bude totiž pravděpodobně utíkat, a Vaši ruku by si spojil s něčím, před čím je třeba utéci.
2) Vysedávejte dny před klecí, a na králíčka mluvte nebo mu předčítejte z knížky. Dávejte mu pochoutky jen přes mříže klece. NeJprve dobrůtku hned jak si jí vezme pusťte, ale potom, když už si pro pochoutku s jistotou přijde, držte ji (k tomu se hodí mrkev nebo jablko).
3) Když už králíček neprchá když k němu jdete, a s jistotou u vás papá, můžete otevřít klec, a párkrát ho pohladit po zádíčkách. Za každé pohlazení ho hlasItě chvalte. Nejlepší je dát mu mrkev kterou budete držte a přitom ho hladit.
4) Když se králíček nechá hladit, otevřete klec a nechte ho, ať sám, když bude chtít vyleze. Potom ho k sobě přilákejte pochoutkou. Pokud k vám nadšeně přiběhne, a nechá se hladit, gratuluji, získali jste oddaného kamaráda!!
Při ochočování králíčka je třeba trpělivost! Každý králíček je jiný, některému může trvat ochočneí týden, jinému 2 měsíce. Dospělí králíčke se dokonce nemusí nechat ochočit vůbec!! Proto je důležité vybrat si mládě!
Ale pozor, pokud něteré z těchto kroků uspěcháte, budete se muset vrátit o několi kroků zpět! Čím déle opakujete daný krok, tím větší důvěru k vám si králíček buduje.
Mého Matýska jsme ochočila až po 2 měsících, ale teď je to velký kamarád!
 


Anketa

Jsi zde poprvé?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama