Srpen 2011

Křeček Lili

27. srpna 2011 v 22:25 | Moniska
Lili je moje křečice druhu křečka syrského. Její zbarvení je šedá s bílým tickingem. Ráda běhá v kouli, do které ji pouštím když ji čistím a v zimě když s ní večer nemohu chodit ven. Taky ji pouštím někdy když se vzbudí přes den, většinou běhá i moje fretka Kety, tak jsou venku spolu. V létě s ní chodím večer ven, aby se proběhla. Miluje to. Většinou se udržuje kolem mě a nikdy odemne neutíká. Je to skvělá máma a už se postarala o dva vrhy mláďat. V únoru jí budou dva roky, ale pořád se chová jako mladý křeček-neli mládě.

Je hodně aktivní, když jí vyrobím nové prolézačky, ráda je prozkoumává. Když dělám něco kolem klece, slyší mě a vykoukne ze svého domečku. Chvíli se tam čistí a poté vyleze. Miluje dropsíky, především ananasové. Taky ráda líže jogurt. Ráno, když krmím zvířata se naučila vylézat a vždy nedočkavě čeká u mističky. Když jí dám novou směs, hned si všechno nacpe do toreb a spapá ve svém domečku. Dřív hodně běhala v kolečku, ale asi ji to omrzelo a už dlouho neběhá, ale je možné že běhá v noci. Ale vadí mi, že hryže mříže, někdy se stává že nemohu usnout a musím jí pomazat mříže pepřem.

Morče Maxík

21. srpna 2011 v 21:01 | Moniska
Maxík je hladkosrsté morčátko. Je moje první zvířátko a koupila jsem si ho ve zverimexu. Měli tam spousta mladých morčátek, ale já věděla že tohle bude moje. Zezačátku byl malinký a vešel se do dlaně. Vždycky si hodně rozuměli a rozumí s Beníkem. Jsou to dobří kamarádi.
Maxík se hodně rád mazlí nebo leží v trávě. Nikdy nikoho nekousl ani na nikoho nezaútočil je moc hodný. Je trpělivý a s klidem ho pouštím k dětem. Miluje drbání na bocích a za ušima, to pak spokojeně bublá. Miluje taky svůj domeček, ve kterém odpočívá nebo hlídkuje na stříšce. Má menší klec, ale to mu nevadí, protože už neběhá. Na začátku srpna mu totiž bylo 5 let a už ani dlouho neběhá po pokoji. Vždycky když ho pustím tak všechno překontroluje, a za 10 minut za mnou přijde, že chce pochovat nebo hupsne do klece. Když není v kleci a já chci aby tam šel, stačí nadzvednout mříže a zamlaskat, to pak přiběhne moje chlupatá kulička a skočí tam. Vždycky za to dostane nějakou pochoutku, například jeho oblíbenou jahodu, salát, lístek pampelišky apod.

V kleci žije sám, bez morčecího kamaráda. Koupili jsme mu morče Šmudlu, zezačátku si rozuměli ale když Šmudla dospěl, začala na Maxíka útočil a tak musí být odděleně. Dalšího samečka zkoušet nechci, nemůžu si dovolit mít v pokoji další velkou klec a samičku také nemohu přikoupit, protože by neustále měli mláďata a vyčerpalo by jí to.
Snažím se mu to vynahradit a myslím že žije spokojený život. Když je hezky tak ho pustím na celý den na zahradu (i bez dozoru) protože vím že neudělá nic zlého.

Takové malé oznámení

20. srpna 2011 v 21:48 | Domča |  Události a novinky (Domči mazlíčci)
Asi jste se možná podivili,že (ElliQ,Áďa a Moniska) už něco napsaly jen Domča pořád nic.
Domča taky bude psát,akorát až od září.

Křeček Emil

19. srpna 2011 v 18:20 | ElliQ |  Seznámení - životopisy (ElliQ mazlíčci)
Emilek je typický křeček zlatý. Koupila jsem si ho v říjnu 2010, od té doby je jasné, že už hodně vyrostl. Je celý černý a je už hodně starý. Poslední dobou je docela zavodněný, snad nezemře. Miluje křeččí pamlsky, ale nejvíce má rád ovoce a zeleninu. Samozřejmě sýr, ale když mu dám uvařenou špagetku, okamžitě si ji sní, jako asi jediné jídlo si ji nenacpe do vaků, ale ihned jí sní a řeknu Vám, že si ji vychutnává. Koupila jsem si ho ve zverimexu, kde mě ihned okouzlil, protože se mi líbil, že je tmavý (černý), vypadal jako krteček a do teď toho nelituji. Na svou národnost, má docela velké uši, což se mi na něm opravdu líbí, je tak roztomilejší.

Bohužel to zavodnění není tím, že by byl nemocný, ale má problémy. Problémy má bohužel z nadváhou, kterou nevím jak mám zastavit. Dávám mu ovoce a zeleninu a málo zrní (samozřejmě ho netýrám, dám mu vždy tolik, kolik sní, stejně si do dá do vaků), ale nic nepomáhá. Jak psala Monča u Čika, křečci bohužel ti co mají problémy s nadváhou, dříve umírají, snad k tomu nedojde. Emilek není ani moc mazlivý, když ho chci vzít do ruky, nechá se, ale když ho nechám chvilku vypuštěného, stane se z něho divočák. Poprvé za život mě kousl a já jsem ráda, že to nebylo víckrát, protože krev mi z prstu hodně tekla, ale nebyla jsem na něho naštvaná, protože to určitě nechtěl, byla to tenkrát má vina.

Křečík Čiko

16. srpna 2011 v 21:44 | Moniska
Čiko je křečík džungarský zbarvení aguti. Je to malinký křeček který okouzlí každého svou roztomilostí. Je to nejmenší člen mé početné smečky. Přesto že je to tip zvířátka který by jste rádi vzali do ruky a pomazlili, Čiko není mazlík. Mnohem raději běhá, leze po paži nebo něco zkoumá. Někdy je to takový mrzout. Nemá rád když mu sahám do klece, brání si své teritorium a někdy i píská, ale nekousne. Je to hrozně fotogenický tvoreček, jeho fotky jsou opravdu povedené. Mám ho ze zookroužku, vybírala jsem si mezi ním a dalšími čtyřmi sourozenci. Na pohlaví mi nezáleželo. Ve vrhu jsem uviděla nejtmavší miminko a hned mě okouzlilo. Pochovala jsem si ho, pohladilo ho, zjistila že je to kluk a rozhodla se že ještě ten den bude mojí klec obývat tento křečík. Stále si vzpomínám jak jsem si ho přivezla jako maličké, ustrašené drobátko, které mimo klec váhavě přešlapovalo a bálo se všech zvířat. Teď mu táhne na dva roky, přesněji je bude slavit v březnu a hodně se změnil. Už to není tak váhavý křečík a kdykoli přijde do styku s jiným hlodavcem, staví se do obrané pozice. Taky hodně zesvětlal.

Má problémy s nadváhou, ale tím je roztomilejší, vypadá jako kulička. Bohužel tlustí křečci dříve umírají a já chci aby žil Čiko ještě dlouho, proto omezuje oříšky, dropsíky a slunečnicová semínka. Čika hodně pouštím na zahradě, když je hezky. Nejvíce večer když vyleze z domečku. Vždycky si sednu do trávy kde ho vypustím. Máme jí docela velkou takže ho nechávám ode mě jít daleko a když se přiblíží například k trampolíně, dojdu pro něj a dám ho zase k sobě.
Kromě jeho bezity je zdravý a aktivní, jenom tyhle prázdniny měl abcem v očíčku. Injekce a mastička to ale vyléčili.
Je to oblíbené zvíře mé sestřanice, vždycky když k nám jede tak mi s ním pomáhá. Hodně v oblibě ho má také moje sestra, protože je to praktické zvířátko které může vzít do dlaně.

Veverka Bára

14. srpna 2011 v 13:07 | Moniska
Bára je veverka, přesněji veverka zemní neboli burunduk páskovaný, někdy je tato čiperka zvaná veverka pruhovaná.
Bára je jako správná veverka aktivní až hiperkativní. Je neuvěřitelně rychlá a když je v kleci pořád něco dělá.
Je to úžasné zvířátko. Koupila jsem si jí tenhle červenec u chovatele.
Vždycky když jí pouštím tak si hrajeme na kousanou nebo na schovávanou. Kousaná je asi jasná-Barča mě jemně kouše a chytý mojí ruku. Schovávanou hrajeme tak, že se Barča schová třeba pod peřinu a vykukuje. Když jí uvidím a běžím k ní, strašně rychle běží pryč a schová se třeba pod mikinu. A takhle se to pořád opakuje.
Jako každá veverka umí Barunka výborně lézt.

Taky s ní chodím ven. Bohužel jí nemohu pustit do trávy, protože by utekla a postrojek jsem zatím nesehnala. Místo toho s ní ale chodím po zahradě a všechno jí ukazuji. Sedí mi na paži nebo na rameni a všechno okukuje.
K papání jí dávám normální směs kterou dávám ostatním hlodavcům (míchanina morčecího krmení, křeččího a králičího). Samozřejmě stravu doplňuji zeleninou a ovocem. Miluje hrachové lusky, které si vždycky sama vyloupne. Často jí nosím z procházek žaludy, jeřabiny apod. které také potřebuje. Nejradši má ty které jsou červivé. Zní to nechutně, ale veverka potřebuje bílkoviny a červík jí vždycky přijde k chuti.

Jak si vybrat křečka

13. srpna 2011 v 9:38 | Áďa
V tomto článku se budu zabývat tím, kde je lepší kupovat křečka a jak se rozhodnout pro toho správného.

Ochočení králíčka

12. srpna 2011 v 17:02 | Moniska
Tady vám napíšu jak krok za krokem ochočit králíčka:

Kety při venčení

7. srpna 2011 v 20:52 | Moniska
Mojí fretku Kety vodím často na procházky. Tohle je jenom na zahradě. Je to sice z listopadu 2010 (proto ty listy) ale Kety vypadá pořád stejně. Vidítě jak tam Lucka (sestra) Ketynku hladí? Kdyby jste byli na jejím místě vy, pěkně by vás pokousala :D. Má ráda totiž jenom mě a Lucinku, ostatní kouše.

Z technických dovodů mi sem video nejde vložit, koukněte se na něj tady